phpRS
Dnešný dátum: 04. 08. 2020  Hlavná stránka :: Zoznam rubrík :: Download :: Linky :: Mesto Trnava:: INFO  

ZOZNAM RUBRÍK
Články: TOP 15
TÉMA: BYTOVÉ DOMY, SÍDLISKÁ
SVB
PORADŇA
NAPÍSALI O PREDNÁDRAŽÍ
FOTOGALÉRIA IX.2006
VIDEO ARCHÍV
MAPA


Rozšírené vyhľadávanie
Podmienky používania

Toto je pracovná, neaktualizovaná verzia stránky. Stránka Prednádražie beží na www.prednadrazie.sk. Prejdite prosím na uvedenú stránku.

Podporte nás >>>viac


Kontakt:
Stránka Trnava Prednádražie I-II

prednadrazie[zavináč]prednadrazie.sk

webmaster[zavináč]prednadrazie.sk


* Na Prednádraží takmer do 100 nových bytov

Vydané dňa 05. 07. 2007 (1264 prečítaní)Na Prednádraží takmer do 100 nových bytov Trnava Dnes, 18. týždeň 2004:

Na Prednádraží takmer do 100 nových bytov

V dohľadnom čase chce mesto Trnava vybudovať na svojom území niekoľko stoviek bytov. Väčšinou pôjde o nájomné byty vo vlastníctve mesta s možnosťou odpredaja do osobného vlastníctva rádovo po tridsiatich rokoch. Už v decembri minulého roka sme ako prví priniesli informáciu o zámere mesta postaviť 98 bytov nájomných bytov na Clementisovej ulici a ďalších približne 40 bytov na Františkánskej ulici. Oba projekty bude investorsky zabezpečovať mesto a výstavba objektov by mala byť spolufinancovaná z dotačných zdrojov Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky a úverových zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania. V minulých dňoch naša redakcia zistila, že trnavský magistrát plánuje tretí z väčších projektov realizácie nájomných bytov, tentoraz na Mozartovej ulici na sídlisku Prednádražie.

Ako pre Trnava Dnes potvrdil vedúci odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Trnave Ing. Dušan Béreš, v súčasnosti sa prihlasujú adepti verejnej súťaže na dodávateľa projektu pre bytový dom. "Evidujeme osem uchádzačov, ktorí sa zatiaľ prihlásili do verejnej súťaže," povedal D. Béreš a potvrdil, že na spomínanom pozemku by malo mesto postaviť do 100 bytov. Podľa slov Dušana Béreša ak budú všetky konania prebiehať podľa plánu, s realizáciou stavby by sa mohlo začať v prvej polovici roku 2005. "Do konca roku 2006 by mohol byť tento bytový dom odovzdaný nájomníkom do užívania," priblížil snahy mestského úradu. Poslanci mestského zastupiteľstva na utorňajšom zasadnutí odsúhlasili vyčlenenie 1,7 milióna korún pre účely prípravy realizácie projektu. Ako upozorňuje tlačový tajomník mesta Pavol Tomašovič, podmienky pre prihlasovanie sa záujemcov o bývanie v nájomných bytoch na Mozartovej, Clementisovej alebo Františkánskej ulici mesto s predstihol zverejní. Aj keď investorom projektu bude mesto Trnava, o výške nájomného bude rozhodovať spolu so Štátnym fondom rozvoja bývania a ministerstvom výstavby a regionálneho rozvoja, ktorí sú poskytovateľmi dotačných zdrojov.Patrik Pokorný, máj 2004Ilustračné foto
Foto: Patrik Pokorný, 2004

Ilustračné foto
Foto: Hrabik, 2007

Celý článok | Počet komentárov: 0 | Pridať komentár | Informační e-mailVytisknout článek


AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO:

Anketa


Odporúčané:

Bratislavská občianska poradňa

Portál domových samospráv


Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web bol vytvorený prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Názvy programových produktov, firiem a pod., použité na tejto stránke, môžu byť ochrannými známkami
alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov.