Na ulici Kornela Mahra postavia ďalšie byty

Autor: administrator <hrabik(at)inmail.sk>, Téma: Informácie, Vydané dňa: 07. 07. 2007Na ulici Kornela Mahra postavia ďalšie byty Trnava Dnes, apríl 2006:

Na ulici Kornela Mahra postavia ďalšie byty

Líderstvo trnavského regiónu v počte dokončených nových bytov v rámci celého Slovenska za vlaňajší rok nebolo náhodné. Expanzia bytovej výstavby bude v Trnave a okolí pokračovať aj naďalej. Potvrdzuje to okrem iných projektov aj pripravovaná výstavba obytného domu na ulici Kornela Mahra na Prednádraží, ktorá odštartuje už v priebehu najbližších týždňov. Realizáciu výstavby zabezpečujú bratislavské spoločnosti IPEC Group a GWS Slovakia, predaj bytov zaisťuje Mexx Reality Trnava. "Zámerom investora je odovzdávať byty do užívania už koncom roku 2007. V pokojnej lokalite sídliska Prednádražie vyrastie 87 moderných nízkoenergetických bytov s podstatnou úsporou energií v porovnaní s klasickými bytovými domami," vysvetlil Michal Frídel z Mexx Reality. Obytný dom bude pozostávať z ôsmich podlaží, do bytov povedú tri vchody. V ponuke sú pre záujemcov k dispozícii 2 - a 3 - izbové byty s rozlohou v rozpätí od 56 do 105 m, v najvyšších poschodiach mezonetové. Predajná cena začína na hranici 29 - tisíc korún za m2 bez DPH.

Každý z 87 bytov v novom dome bude mať balkón, štyri z nich priestrannú terasu. Byty budú osobným vlastníctvom ma ich majiteľov. "Byty predávame už niekoľko dní. Pozitívne je prijímaná informácia o bohatej základnej výbave jednotlivých bytov. Spomeniem napríklad vstupné drevené bezpečnostné dvere, drevené interiérové dvere a drevené zárubne, plastové eventuálne drevené okná, laminátové podlahy v obytných miestnostiach, v cene je aj keramická dlažba v kuchyni, kúpeľni, WC a v komore, mrazuvzdorná dlažba na balkóne, základná sanita WC a kúpelne s umývadlom, batériou a závesným WC či kuchynská batéria," vyrátal to najpodstatnejšie M. Frídel z Mexx Reality. Stavba nízkoenergetického bytového domu bude umiestnená na železobetónovej základovej doske na pilotoch, na obvodové steny použijú železobetón celkovej hrúbky 41 cm, ďalej 16 cm zateplenie, príp. dutinovú tehlovú tvarovku Porotherm hrúbky 25 cm a minerálne tepelnoizolačné dosky 16 cm.
"Objekt bude pripojený na zrenovovanú horúcovodnú sieť, v danej lokalite je samozrejmosťou možnosť inštalácie káblovej televízie či internetového pripojenia domácnosti. Súčasťou výstavby bytového domu bude aj realizácia dostatočného počtu parkovacích miest," pripomenul predajca bytov Michal Frídel a dodal, že investícia spoločností IPEC Group a GWS Slovakia bude situovaná medzi obchodným centrom Olympia a ZŠ na ulici Kornela Mahra.

Patrik Pokorný, apríl 2006

Ilustračné foto
Foto: Patrik Pokorný, 2006

Ilustračné foto
Foto: Hrabik, jún 2007